- TQ2-L2-12V-3
TQ2-L2-12V-3
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Tube 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: TQ2L212V3
部品番号:TQ2-L2-12V-3
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:16.7 mA