- TQ2-L2-12V
TQ2-L2-12V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: TQ2L212V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:TQ2-L2-12V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:16.7 mA