- ST2-DC12V-F
ST2-DC12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 8A DPST-NO(31x14x11.3)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: ST2DC12VF
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:ST2-DC12V-F
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:600 Ohm