- SFS3-DC24V
SFS3-DC24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 1.6KOhm 6A 3PST-NO/SPST-NC (40mm 13mm 24mm) THT Safety Relay
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: SFS3DC24V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:SFS3-DC24V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410030
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
50 -
Type:Safety Relay
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Coil Current:15 mA
Coil Resistance:1.6 KOhm
Dimension:40 x 13 x 24 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Termination Style:PC Pin
Contact Arrangement:3PST-NO,SPST-NC
Contact Form:3 Form A,1 Form B
Maximum Current Rating:6 A