- JW2EN-B-DC24V
JW2EN-B-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A DPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
データシート アクセサリー
RoHS遵守
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: JW2ENBDC24V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:JW2EN-B-DC24V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:TH
サプライヤー標準パック:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm