- JS1AF-24V-F
JS1AF-24V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/10AAC SPST-NO(22x16x16.4)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued & Replaced
Bulk 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: JS1AF24VF
部品番号:JS1AF-24V-F
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO10703
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm