- DS1E-S-DC12V
DS1E-S-DC12V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued
説明
Search Keywords: DS1ESDC12V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:DS1E-S-DC12V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:3 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:720 Ohm
Product Changes
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
在庫:
2
即時出荷可能
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 5