G6K-2F-Y-TR-DC12
Omron Electronics
Telecom relay - DPDT - 2 Form C - Surface mount - 1A - 12VDC
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: G6K2FYTRDC12
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    G6K-2F-Y-TR-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1800
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    10 x 6.5 x 5.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    9.1 mA