G5V-2-H1-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (20.5mm 10.1mm 11.5mm)) THT
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: G5V2H1DC24
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    G5V-2-H1-DC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Dimension:
    20.5 x 10.1 x 11.5 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    8.33 mA