G2R1AEDC24BYOMI
G2R1AEDC24BYOMI
Omron Electronics
在庫: 1,078
最低注文: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G2R-1A-E-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x13x25.5)mm THT
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued & Replaced
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: G2R1AEDC24
  • サプライヤー:
  • 部品番号:
    G2R-1A-E-DC24
  • Alias/AKA:
    G2R1AEDC24BYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO10703
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    1.1 KOhm