D2FD-2L30-1H
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 2A 125VAC 30VDC 0.65N Screw Mount Solder
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: D2FD2L301H
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    D2FD-2L30-1H
  • Alias/AKA:
    D2FD2L301HBYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    750
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Simulated Roller Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    2@125VAC 30VDC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.5 mm
  • Operating Force:
    0.65 N
  • Termination Style:
    Solder
  • Dimension:
    15.5 x 6 x 20 mm