MCP4531T-503E/MS
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 50kOhm - 129 Position - Volatile Linear - Automotive - 8-Pin MSOP - Tape&Reel
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: MCP4531T503EMS
  • サプライヤー:
    Microchip Technology
  • 部品番号:
    MCP4531T-503E/MS
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.854713mmmm
  • Memory Type:
    Volatile4720
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Control Interface:
    Serial (2-Wire, I2C)4712
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Family:
    MCP4531
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Digital Supply Voltage:
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V