BAS111DC24
Hasco Relays
Electromechanical Relay 24VDC 1.28KOhm 2A SPDT (15.7x10.9x11.2)mm THT General Purpose Relay
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
tube 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: BAS111DC24
  • サプライヤー:
    Hasco Relays
  • 部品番号:
    BAS111DC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Dimension:
    15.7 x 11.2 x 10.9 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    19 mA