56DP30-01-1-AJN
Grayhill
Switch Rotary SP Flatted Shaft PC Pins 0.2A 115VAC 30VDC
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 56DP30011AJN
  • サプライヤー:
    Grayhill
  • 部品番号:
    56DP30-01-1-AJN
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Positions:
    N/A
  • Pole Throw Configuration:
    SP12T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    12.7 x 12.7 x 25.46 mm
  • Actuator Style/Diameter:
    Flatted Shaft/3.18
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminal Type:
    PC Pins
  • Angle of Throw:
    30 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.2 A