RTR24DW502M
Bourns
Res Wirewound Trimmer 5K Ohm 5% 0.75W(3/4W) 1% 25(Elec)Turns 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS非遵守
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: RTR24DW502M
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    RTR24DW502M
  • 測定単位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 3.81 x 10.55 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C