PTA6043-2010CIB103
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) (75 X 9 X 19.5mm) Pin Thru-Hole Automotive
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
BOX 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: PTA60432010CIB103
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    PTA6043-2010CIB103
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    N/R
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    75 x 9 x 19.5 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C