PDB183-GTR31-504A2
Bourns
Res Carbon Film POT 500K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Solder Lug Panel Mount
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS非遵守
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: PDB183GTR31504A2
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    PDB183-GTR31-504A2
  • 測定単位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C