3362P-1-502LF
3362P-1-502LF
Bourns
在庫: 18,750
最低注文: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3362P-1-502
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS非遵守
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 3362P1502
  • サプライヤー:
  • 部品番号:
    3362P-1-502
  • 測定単位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C