3361P-1-102GLF
Bourns
The 3361P-1-102GLF is a 1 kΩ, single-turn, cermet, surface-mount trimming potentiometer designed for industrial applications.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 3361P1102GLF
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    3361P-1-102GLF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    750
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 8.53 x 5.21 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C