3314G-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns - 5 X 6.2 X 2.55mm - Gull Wing - Surface Mount.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 3314G1502E
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    3314G-1-502E
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5 x 6.2 x 2.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C