3224G-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turns - 4.8 X 6 X 3.9mm - Gull Wing - Surface Mount.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 3224G1502E
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    3224G-1-502E
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    4.8 x 6 x 3.9 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C