T362-2C-2/24VDC
Allied Controls
Electromechanical Relay 24VDC 485Ohm 2A DPDT Plug-In General Purpose Relay
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: T3622C224VDC
  • サプライヤー:
    Allied Controls
  • 部品番号:
    T362-2C-2/24VDC
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Connector
  • Operating Temperature:
    -55 to 71 °C
  • Dimension:
    N/A
  • Termination Style:
    Solder
  • Coil Current:
    50 mA