- T163-2C-12VDC
T163-2C-12VDC
Allied Controls
Electromechanical Relay 12VDC 185Ohm 2A DPDT Plug-In DC Cradle Relay
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS非遵守
Discontinued
説明
Search Keywords: T1632C12VDC
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:T163-2C-12VDC
測定単位:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490075
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Connector
Operating Temperature:N/A
Dimension:N/A
Termination Style:Solder
Coil Current:64.86 mA