EEE-FK1V101AP
Panasonic
The EEE-FK1V101AP is a surface-mount aluminum electrolytic capacitor with a capacitance of 100 µF and a rated voltage of 35 V.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: EEEFK1V101AP
  • サプライヤー:
    Panasonic
  • 部品番号:
    EEE-FK1V101AP
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC