EEE-FK1J470P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (8 X 10.2mm) SMD 250mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Reel Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: EEEFK1J470P
especificação +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    EEE-FK1J470P
  • Unidade de medida:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    63 VDC