EEE-FK1H100P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 165mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: EEEFK1H100P
  • サプライヤー:
    Panasonic
  • 部品番号:
    EEE-FK1H100P
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 5.8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    50 VDC