- HP2-TM-AC24V
HP2-TM-AC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VAC 10A DPDT (58x24.7x52.3)mm Flange Power Relay
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued
Bulk 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: HP2TMAC24V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:HP2-TM-AC24V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 40 °C
Coil Resistance:N/A
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
在庫:
1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 2