- HP2-DC110V
HP2-DC110V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 110VDC 7.3KOhm 10A DPDT (36x25x51.5)mm Plug-In Power Relay
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued & Replaced
Bulk 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: HP2DC110V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:HP2-DC110V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Connector
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 40 °C
Coil Resistance:7.3 KOhm