- HB1-DC12V
HB1-DC12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 400Ohm 2ADC/1AAC SPDT (20x11x16.3)mm THT Sub Miniature DIP Relay
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued
説明
Search Keywords: HB1DC12V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:HB1-DC12V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
サプライヤー標準パック:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:2DC,1AC A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 50 °C
Dimension:20 x 11 x 16.3 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:30 mA