- DSP2A-DC24V
DSP2A-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: DSP2ADC24V
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:DSP2A-DC24V
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
50 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO10703
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm