G5LE-14-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 8DC/10AAC SPDT(22.5x16.5x19)mm THT
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Tray 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: G5LE14DC12
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    G5LE-14-DC12
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT10703
  • Maximum Current Rating:
    10
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    Solder
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    360 Ohm