G2RL-1A-CF-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 12A SPST-NO (( 29mm 12.7mm 15.7mm)) Through Hole
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: G2RL1ACFDC12
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    G2RL-1A-CF-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C