D3V-21G2-1C4A-K
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 0.78N Screw Mount
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
End of Life: Final orders must be placed by 03/31/2027
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: D3V21G21C4AK
  • サプライヤー:
    Omron Electronics
  • 部品番号:
    D3V-21G2-1C4A-K
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Stainless Steel/Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    21@250VAC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.8 mm
  • Operating Force:
    0.78 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    50.4 x 10.3 x 25.2 mm