- MIC5156-3.3YM
MIC5156-3.3YM
Microchip Technology
LDO Cntrlr REG Fixed 3.3V 8-Pin SOIC N Tube
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
TUBE 包装
説明
Search Keywords: MIC515633YM
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:MIC5156-3.3YM
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542390090
COO:MY
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
95 -
Output Type:Fixed8527
Mounting:Surface Mount
Family:MIC5156
Maximum Power Dissipation:N/A
Operation Mode:Linear8526
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:4.93 x 3.94 x 1.488517mmmm
Maximum Output Current:N/ A
Maximum Supply Current:10 mA
Input Voltage:3 to 36 V