APC-12-350
MEAN WELL
AC-DC Single output LED driver Constant Current (CC); Output 00.35A at 9-36Vdc
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: APC12350
  • サプライヤー:
    MEAN WELL
  • 部品番号:
    APC-12-350
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    12.6 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C