026TB32R501B1A1
CTS Corporation
Wirewound Potentiometer - 500 ohm ±20% - 5W - Linear Taper - 1.0"x.250" Dia Round Shaft - 3/8"x.375" Bushing - Solder Lug
説明 +
Search Keywords: 026TB32R501B1A1
  • 部品番号:
    026TB32R501B1A1
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    37.31 x 23.8 x 31.71 mm
  • Operating Temperature:
    -30 to 105 °C