4310R-101-151LF
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 4310R101151LF
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    4310R-101-151LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C