- 3345P-1-501
説明
Res Wirewound Trimmer 500 Ohm 5% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 5.97mm (11.43 X 5.97mm) Pin Thru-Hole Bag
Search Keywords: 3345P1501
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
サプライヤー:Bourns
部品番号:3345P-1-501
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533310000
COO:MX
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:1 W
Resistance Value:500 Ohm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Dimension:5.97 x 11.43 mm
Operating Temperature:-55 to 150 °C