2300HT-331-H-RC
Bourns
Fixed Inductor - Toroidal - Iron Powder Core - 330 µH - ±15% - 4.9 A - Shielded - 100mOhm Max DCR - Radial, Horizontal (Open) ...
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
TRAY 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Fixed Inductor - Toroidal - Iron Powder Core - 330 µH - ±15% - 4.9 A - Shielded - 100mOhm Max DCR - Radial, Horizontal (Open) Package - Through Hole.
Search Keywords: 2300HT331HRC
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    2300HT-331-H-RC
  • COO:
    HN
  • ECCN:
    EAR99
    36
  • Inductance:
    330(OCL)/218.3 uH
  • Type:
    High current
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    29.46 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Toroid
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.9 A