72PR100KLF
72PR100KLF
BI Technologies/TT Electronics
在庫: 1,600
最低注文: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS非遵守
Bag 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 72PR100K
  • サプライヤー:
    BI Technologies/TT Electronics
  • 部品番号:
    72PR100K
  • 測定単位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 4.75 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C