- LSE240D12
LSE240D12
Sensata / Crydom
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 20 to 28VDC Input - 12A, 24 to 280V - 4-SIP Package - PC Pin ...
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
EACH Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 20 to 28VDC Input - 12A, 24 to 280V - 4-SIP Package - PC Pin Termination.
Search Keywords: LSE240D12
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Sensata / Crydom
Codice componente:LSE240D12
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
30 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:12(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:28 V
Mounting:Through Hole
Circuit Arrangement:1 Form A
Dimension:35.5 x 13.1 x 22.7 mm