219BBXPLM-120VAC
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay 120VAC 540Ohm 10A DPST-NO/DPDT (64.1x36.8x83.7)mm Plug-In General Purpose Relay
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: 219BBXPLM120VAC
  • fornitore:
    Struthers-Dunn
  • Codice componente:
    219BBXPLM-120VAC
  • Alias/AKA:
    219BBXPLM-120A
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO,DPDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Connector
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C
  • Coil Resistance:
    540 Ohm