- PFE240D25
PFE240D25
Sensata / Crydom
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 15 to 32VDC Input - 25A, 12 to 280V Load - PC Pin Termination ...
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
EACH Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 15 to 32VDC Input - 25A, 12 to 280V Load - PC Pin Termination - 4-SIP Package.
Search Keywords: PFE240D25
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Sensata / Crydom
Codice componente:PFE240D25
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:25(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:32 V