QUINT-PS/1AC/24DC/40
Phoenix Contact
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Primary-switched QUINT POWER power supply for DIN rail mounting with SFB (Selective Fuse Breaking) Technology - input: 1-phase - output: 24 V DC/40 A
Search Keywords: QUINTPS1AC24DC40
  • fornitore:
    Phoenix Contact
  • Codice componente:
    QUINT-PS/1AC/24DC/40
  • Alias/AKA:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    92(Min) %
  • Dimension:
    180 x 130 x 125 mm
  • DC Input Voltage:
    120 to 300 V
  • Family:
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V