PV14-8LF-M
Panduit
Locking Fork Terminal, vinyl insulated, funnel entry, 18- 14 AWG, #8 stud size, bulk package.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Product Highlights:
  • Ring tongue design assures a secure connection in high vibration applications
  • Internal barrel serrations assure good wire contact and maximum tensile strength
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.
Search Keywords: PV148LFM
  • fornitore:
    Panduit
  • Codice componente:
    PV14-8LF-M
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Color:
    Blue
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
in magazzino: 673
Spedizione oggi, if you order in Buy all 673 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000