ERJ-3EKF3602V
Panasonic
The ERJ-3EKF3602V is a 36 kΩ precision thick film chip resistor in an 0603 package, featuring a ±1% tolerance and a 0.1W power ...
Descrizione +
The ERJ-3EKF3602V is a 36 kΩ precision thick film chip resistor in an 0603 package, featuring a ±1% tolerance and a 0.1W power rating.
Search Keywords: ERJ3EKF3602V
  • Codice componente:
    ERJ-3EKF3602V
  • Resistance Value:
    36 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C