ERJ-2GEJ472X
Panasonic
The ERJ-2GEJ472X is a 0402 size thick film chip resistor with a resistance of 4.7 kΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating o ...
Descrizione +
The ERJ-2GEJ472X is a 0402 size thick film chip resistor with a resistance of 4.7 kΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating of 0.1 W.
Search Keywords: ERJ2GEJ472X
  • Codice componente:
    ERJ-2GEJ472X
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C