ERJ-12ZYJ103U
Panasonic
The ERJ-12ZYJ103U is a 2010 size, 0.75 W thick film chip resistor with a resistance of 10 kΩ and a ±5% tolerance.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Reel Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: ERJ12ZYJ103U
  • fornitore:
    Panasonic
  • Codice componente:
    ERJ-12ZYJ103U
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C