ERA-3AEB153V
Panasonic
The ERA-3AEB153V is a high-reliability, 15 kΩ thin film chip resistor featuring a ±0.1% tolerance and a TCR of ±25 ppm/K in a ...
Descrizione +
The ERA-3AEB153V is a high-reliability, 15 kΩ thin film chip resistor featuring a ±0.1% tolerance and a TCR of ±25 ppm/K in a 0603 package.
Search Keywords: ERA3AEB153V
  • Codice componente:
    ERA-3AEB153V
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C