EEU-FR1E471B
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 470 µF - 25 V - 20% - 10 X 12.5mm - Radial - 5 mm - 1290 mA - 6000h - 105°C.
RoHS Compliant
Box Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: EEUFR1E471B
  • Codice componente:
    EEU-FR1E471B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC